| Nominal current | 4 A |
| Led | no |
| Wires | 3 |
| Rated impulse voltage | 0,8 kV |
| Nominal voltage | Max. 60 V ac/dc |
| Connections | With open ended wires |
| Tightening torque | 0,4 Nm |
| Operating temperature | -10°C...+80°C (flexible installation) -25°C...+80°C (fixed installation) |
| Fibre lengh (m) | 5 |
| Head type | 90° |
| Plug | M8 |
| Outer diameter | Ø 4,5 mm ± 5% |
| Jacket material | PVC |
| Wire isolation | PVC |
| Conductors section | 0,25 mm2 (32 x 0,10 mm2) |
| Model |
| Degree of protection | IP67 |
| Operating Temperature | -10°C...+80°C (flexible installation) -25°C...+80°C (fixed installation) |
| Mechanical Protection | IP67 |